“Imajući u vidu tzv. tekst objavljen na Portalu RTV Budva, 25. maja 2022. godine od strane uvaženog DPS sportiste, Milana Tičića, da nezakonito obavljam funkciju direktora JU “Muzeji i galerije Budve”, jasno je da se budvanska kriminalna grupacija i dalje nepokolebljivo drži proizvoljnih i neistinitih konstatacija”, navodi se demantu direktorice JU “Muzeji i galerije Budve” Lucije Đurašković.

“Zato bih preporučila Marovićevom g-dinu sportisti da je pametnije da se i dalje drži lopte, s obzirom da još uvijek iskreno sumnjam da zna gdje se uopšte nalaze prostori kulture kojima upravlja JU”Muzeji i galerije Budve”, dajući sebi za pravo da se zapliće u oblast koja mu je izvan dometa. G-gine Tičiću, ko nezrelo pokušava da visoko leti, sa sigurnošću iskustva Vaših sapatničkih političkih istomišljenika, nisko pada. Neistina nikada ne može postati istina, kao što i ono što je zakonito ne može postati nezakonito. Da ste iole upućeni u pravne regulative i pravnu problematiku u Opštini Budva, znali bi da je upravo zbog ne zasjedanja Skupštine došlo do uvođenja privremene uprave i raspisivanja prijevremenih izbora na kojima već pokazujete kolike su Vam šanse. O mojoj političkoj aktivnosti i “preletanju” neću ovom prilikom, a, takođe, neću ni o upravljanju Ustanovom dok je na čelu bio Savjet, kao i direktorica iz vaših DPS redova, ali javnosti bar možete otkriti cifru nagrade dodjeljene Vam od strane Vašeg partijskog kolege i jednog od bivših predsjednika Opštine, g-dina Lazara Rađenovića. Naravno, istine radi, skrenuću Vam pažnju na nekoliko stvari koje pominjete da bih Vam pomogla da se bar malo osvijestite pod vaterpolo maskom. Važeći Zakon o kulturi, prema kome je usklađen član 22. Statuta JU “Muzeji i galerije Budve”, jasno kaže da direktor ima pravo da ostane na funkciji do izbora novog. Novi direktor, na čije bih mjesto, zbog svoje reputacije i podrške zaposlenih, ponovo konkurisala, nije mogao biti izabran, jer nije potvrđen peti član Savjeta iz redova zaposlenih zbog neodržavanja sjednica Skupštine, što bi svako sa zdravim razumom razumio. Dalje, sve svoje lzvještaje i Programe rada koje navodite, uredno sam i na vrijeme predavala, kao što je predviđeno Zakonom, a nije moje da pravim raspored kada će se i na kojem skupštinskom zasjedanju isto naći na dnevnom redu, što samo potvrđuje Vaše proizvoljne neistinitosti o mom političkom djelovanju. Takođe, moj Ugovor o radu je samo, sticajem slučajnih, po mene, na Vašu žalost, povoljnih okolnosti (jer me zaštitio od pretrpljene golgote raznih nestručnoh foteljaških žeđi), usklađen sa prethodnim Ugovorima upravo Vaših partijskih drugova i, takođe, u potpunosti zakonit. Tako da se iz svega što navodite u Vašem poletnom tekstu može zaključiti: “Čega se pametni stidi…” P.S. Ovim završavam bilo kakvu mogućnost dalje polemike sa dotičnim montiranim članom budvanske kriminalne DPS organizacije koju pokušava neistinama da uzdigne i postane relevantan.