Sa ciljem da najmlađim sugradjanima približimo pojam likovne umjetnosti, muzejski i galerijski koncept i sami proces nastanka umjetničkog djela, JU Muzeji i galerije Budve je realizovala  prvu u nizu pedagoških radionica u organizacionoj jedinici u Petrovcu. Tokom radionica koje će trajati tokom novembra i decembra djeca će se upoznati sa aktuelnom muzejskom postavkom i radovima koji su dio fundusa galerije „Marko K. Gregovic” kako bi stekli uvid u različite stilove, pravce, tehnike i materijale. Razgovorom o djelima koja su im predstavljena podstiče se razvoj kritičkog misljenja i razvoj slobodnog kreativnog izraza. U praktičnom dijelu radionice djeca stvaraju svoj individualni rad i sa grupom dijele svoju inspiraciju i razmišljanja o procesu kreiranja. Radionicu vodi viša kustoskinja mr Milijana Istijanovic. Zahvaljujemo svim ucesnicima prve radionice na pažnji, zanimljivim opažanjima i vrijednom radu i radujemo se nastavku druženja.